14.kolo: BK SPU Nitra - BK Inter Bratislava 99:67

BK SPU Nitra - BK Inter Bratislava 99:67 (28:13, 22:27, 30:15, 19:12)
Najviac bodov: Hill 17, Votroubek 15, Pohanka 14 - Polakovič 20, Štefanac 12, Ravasz 11
TH: 30/23 - 28/16, fauly: 23 - 25, trojky: 8 - 3, rozhodovali: Brziak, Tomašovič a Perečínský, 450 divákov

Nitra vstúpila ako sa na favorita a lídra tabuľky patrí a po smeči Körnera viedla po 2 minútach hry 9:0. Interisti hrajúci už bez svojho lídra na pozícii rozohrávača Croucha sa len veľmi ťažko presadzovali cez nitriansku obranu a tak po prvých 10 minútach hry viedol majster o 15 bodov (28:13).

Domáci tlačili na svojho súpera aj na začiatku druhej periódy a po trojke Stanislava Votroubka bol rozdiel medzi oboma celkami už 22-bodový. Následne však Nitra poľavila v koncentrácii, Interistom sa začala dariť streľba zo všetkých línií a podarilo sa im pred veľkou prestávkou znížiť manko len na 10 bodov.

Marko Ravasz dvoma bodmi v 22.minúte zápasu upravoval na 52:44, no od tohto momentu prevzali domáci taktovku zápasu pevne do svojich rúk a začali jasne dominovať. V tejto časti hry to padalo najmä Pohánkovi, ktorý v krátkom slede zaznamenal tri úspešné trojbodové pokusy. Náskok majstra sa tak pred poslednou štvrtinou vyšplhal až na 25 bodov.

Dametri Hill sa za úvodných 90 sekúnd poslednej desaťminútovky prezentoval 8 bodmi v rade, pričom náskok Nitry sa tak prehupol cez 30 bodov a o víťazovi zápasu už v týchto fázach nebolo pochýb. Duel sa v pokojnom tempe dohrával, Nitrania sa snažili aj o exhibičné akcie, ktoré sa však nie vždy skončili úspešným zakončením. Nakoniec nepadla ani vytúžená stovka, keďže Nitrania zaznamenali za posledných 6 minút hry na priebeh zápasu pomerne chudobných 8 bodov.