10.kolo: BC Prievidza - EDYMAX SPU Nitra 65:76

BC Prievidza - EDYMAX SPU Nitra 65:76 (23:22, 8:20, 16:18, 18:16)
Najviac bodov: Baťka 15, Harris 14, Gause 13 - Cadot 22, McClain 16, Geiger 11
TH: 22/15 - 18/14, fauly: 19 - 20, trojky: 4 - 6, rozhodovali: T. Lukáč, Šarišský a Karniš, 2100 divákov

V úvodnej štvrtine mohli diváci vidieť vyrovnaný basketbal, v ktorom sa vedenie prelievalo zo stranu na stranu. Záver štvrtiny však lepšie zvládli domáci, ktorí vďaka Šturcelovi boli vo vedení o bod. Druhá 10-minútovka však priniesla úplny iný basketbal, Prievidžania nedokázali skórovať takmer 3 minúty čo Nitrania využili v šnúru 10:0 a k vytvoreniu väčšieho náskoku. Aj vďaka koncovke Cadota sa odchádzalo do šatní za 11-bodového vedenia Nitry 42:31. Po prestávke síce stiahli hráči Prievidze náskok, ale vďaka úspešným trojkovým pokusom Kovačeviča a Cadota bol zápas opäť v moci hráčov Edymaxu. V záverečnej časti sa domáci hráči snažili zdramatizovať zápas, čo sa im aj darilo, keď sa im podarilo znížiť manko z 18 bodov na 7, ale zverenci Ľubomíra Urbana nakoniec zvládli koncovku zápasu lepšie a postrážili si vedenie v zápase. Nitra ukoristila dva body po výhre nad Prievidzou 76:65.